Wygrał bieg z okazji Święta Niepodległości

Zawodnik GKS Żukowo Krzysztof Żygenda wygrał największy bieg na Pomorzu z okazji Święta Niepodległości. To nie jedyny jego sukces w ostatnim czasie.

Po widowiskowym „finiszu” K. Żygenda pokonał ostatni kilometr w czasie 2:52 i na ostatnich 200m wyprzedził reprezentanta Białorusi – wynik na mecie 30:45.

Wcześniej zawodnik GKS-u Żukowo wygrał bieg w Rydze 30.09, który był biegiem towarzyszącym Mistrzostwom Świata i zwyciężył na 5km (dałoby to 42 miejsce w biegu liczącym się do MŚ). W połowie września Żygenda był najszybszym z Polaków podczas półmaratonu w Kopenhadze.

Daniel Marszk (GKS Cartusia Kartuzy) o niespełna sekundę przegrał miejsce na podium w biegu niepodległości w Borzytuchomiu. W pierwszej edycji City Trailu Daniel zajął III miejsce.