Kolejne sukcesy kartuskiej „Rebelii”. P. Zaborowski: „Przed nami Mistrzostwa Europy…”

Brązowy medal na Mistrzostwach Świata na Węgrzech i 6. medali na Grand Prix Polski – to bilans ostatnich startów zawodników klubu Rebelia Kartuzy. Kickbokserzy Patryka Zaborowskiego odnotowali kolejne fantastyczne sukcesy.

Zawody Pucharu Świata odbyły się w dniach 13-16 czerwca w Budapeszcie. Rebelię Kartuzy reprezentowało sześcioro kickbokserów – Patryk Klamrowski – 1 kg junior low-kick, Emilia Gruchała-Węsierska 56 kg K-1, Margareta Kąkol 60 kg Kick-light, Kacper Śleszyński 75 kg Low-kick, Norbert Utkała 71 kg Low-kick i Arkadiusz Górski +94 kg Kick-light. Zawodnicy z Kaszub podejmowali zawodników z Bułgarii, Czarnogóry, Serbii, Ukrainy, Chorwacji, Węgier, Mołdawii czy Francji. Świetnie poradził sobie w zmaganiach Patryk Klamrowski, który wywalczył brązowy medal.

-To był dobry międzynarodowy mocno osadzony turniej, swoisty sprawdzian przed ME I MŚ. W Budapeszcie wzięło udział 2250 zawodników z 50 krajów. Polska w generalnej klasyfikacji medalowej PŚ bez podziału na style zdobywa mocne drugie miejsce, wyprzedzili nas tylko gospodarze – Węgrzy. Jest mi niezmiernie miło że prowadzona przeze mnie Reprezentacja Polski w Kickboxingu Kick-light Seniorów zdobyła 1 miejsce w klasyfikacji w medalowej stylu Kick-light z dorobkiem 4 złotych medali. Po krótkiej przewie wracamy na salę treningową przed nami Mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września których gospodarzem będą również Węgry – informuje trener Patryk Zaborowski.

Z kolei 8 czerwca w Mińsku Mazowieckim odbył się Grand Prix Polski. Rebelia Kartuzy zdobyła tam 6 medali. Grand Prix Polski w Kickboxingu zdobył Bartosz Zając w kategorii 52 kg.