Żukowo. Jarmark Bożonarodzeniowy wrócił w dawnej formule. Zobacz zdjęcia i wideo!

Żukowo. Jarmark Bożonarodzeniowy wrócił w dawnej formule. Zobacz zdjęcia i wideo!

Był św. Mikołaj, wspaniałe stoiska, koncerty gwiazd i lokalnych artystów, a nawet pokaz sztucznych ogni. Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie po 2. latach wrócił w swojej wyjątkowej formie z licznymi atrakcjami.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia w sobotę dokonali: burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski oraz proboszcz Parafii pw. WNMP w Żukowie Krzysztof Sagan. Tuż po nich na scenie pojawiali się lokalni artyści śpiewający kolędy, dziedziniec kościoła wypełniał się z każdą minutą, dzieci brały udział w konkursach, a w powietrzu unosił się zapach pysznych wypieków. W tym czasie w siedzibie Ośrodka Kultury i Sportu na dzieci czekały warsztaty wykonywania ozdób świątecznych.

Dokładnie o godz. 17-tej wielka choinka przy scenie rozświetliła się, a godzinę później w Centrum Kultury „Spichlerz” Rafał Brzozowski rozpoczął pierwszy koncert kolęd i piosenek świątecznych. Artysta chętnie angażował do zabawy publiczność, która wykazała się niemałą aktywnością. Kolejny koncert wokalista wykonał o godz. 20-tej.

Reklamy

Równie magicznie było w niedzielę, kiedy na dzieci czekał sam św. Mikołaj. Niezwykle widowiskowy był jego przejazd psim zaprzęgiem. Nie brakowało też chętnych do wspólnego zdjęcia z wyjątkowym gościem. W tym czasie kolejka ustawiała się również do świątecznej karuzeli. Na samym jarmarku przybyli mogli zakupić świąteczne ozdoby (również z motywami kaszubskimi), słodkie wypieki (m.in. od KGW Niestępowo), lampki, zabawki i wiele innych.

O godz. 16:30 w kościele pw. WNMP w Żukowie rozpoczął się koncert kolęd Olgi Szomańskiej. W tym przypadku publiczność również dopisała, zarówno frekwencją, jak i zaangażowaniem. Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie zakończył się widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*