Banino, Rębiechowo. Na granicy miejscowości powstanie zbiornik retencyjny

Banino, Rębiechowo. Na granicy miejscowości powstanie zbiornik retencyjny

Ponad 8 mln 600 tys. złotych kosztować będzie budowa zbiornika retencyjnego, który powstanie na granicy Banina i Rębiechowa. Umowa, dotycząca tej inwestycji, została już podpisana.

Podczas spotkania, poświęconego podpisaniu umowy, omówiono planowaną realizację zadania. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, jego zastępca Tomasz Szymkowiak, przewodniczący rady Witold Szmidtke, inni radni, sołtys Banina Wojciech Koza-Zatoński, przedstawiciele wykonawcy zadania, a także pracownicy referatu inwestycji żukowskiego urzędu.

Budowa zbiornika retencyjnego będzie służyła odprowadzaniu wód opadowych z tej części gminy, co przełoży się na lepsze możliwości inwestycyjne w kontekście budowy nowych dróg w Baninie i okolicach.

Reklamy

Zakres prac obejmuje m. in. wykonanie suchego zbiornika przeciwpowodziowego o konstrukcji ziemnej, częściowo ogroblowanej wraz z urządzeniami towarzyszącymi (zbiornik o pojemności 32,6 tys. m3), przebudowę przepustu pod ul. Spacerową, przebudowę gazociągu średniego ciśnienia oraz infrastruktury teleinformacyjnej, zlokalizowanych w pasie drogowym ul. Spacerowej na odcinku przebudowywanego przepustu, regulację, kształtowanie, wykonanie koryta cieku naturalnego oraz remont rowu o długości ok. 1,3km.

Wykonawcą prac będzie firma Pros Poland sp. z o.o. z Sopotu. Termin zakończenia realizacji planowany jest na luty przyszłego roku. Koszt zadania to 8 610 000 złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu gminy Żukowo.

Jeden Komentarz

  1. Czyli co, nie zdobył burmistrz dofinansowania na ten cel?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*