Przyjaźń. Kankowski odpowiada Zmudzińskiej ws. ul. Dworcowej: „Prace nie zostały jeszcze odebrane…”

Przyjaźń. Kankowski odpowiada Zmudzińskiej ws. ul. Dworcowej: „Prace nie zostały jeszcze odebrane…”

„Odbyło się kilka spotkań dotyczących ul. Dworcowej, w wyniku których ustalono, że w kosztach remontu ww. ulicy dodatkowo będą partycypować Gmina Żukowo, Powiat Kartuski oraz dwóch przedsiębiorców, którzy w największym stopniu wykorzystują tę drogę do ciężkiego transportu” – pisze burmistrz Wojciech Kankowski w odpowiedzi na interpelację radnej Marioli Zmudzińskiej, dotyczącą „dziurawej” (po kilku tygodniach od wykonania prac) drogi w Przyjaźni.

Pisaliśmy ostatnio o sprawie ul. Dworcowej w Przyjaźni, jaką zainteresowali się radni z klubu Nasza Gmina Żukowo, któremu przewodniczy Mariola Zmudzińska. Mieszkańcy zgłosili się do nich, gdyż na drodze po zaledwie kilku tygodniach od jej utwardzenia nawierzchnią asfaltową pojawiły się dziury i uszkodzenia.

Radni z klubu Nasza Gmina Żukowo skierowali w tej sprawie interpelację do burmistrza Wojciecha Kankowskiego. W opublikowanej na żukowskim BIP-ie odpowiedzi włodarz wyjaśnia, że wykonawca zobowiązany był przeprowadzić prace zgodnie z zatwierdzonym projektem, na podstawie uzyskanego zgłoszenia.

Reklamy

-Do obowiązków Przedsiębiorcy należało zastosować materiały dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie, zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane, zgodnie z polskimi normami i przepisami odrębnymi – czytamy w odpowiedzi burmistrza Żukowa. – Prace nie zostały jeszcze odebrane. W celu weryfikacji poprawności wykonania zadania Gmina Żukowo prowadzi postępowanie w celu wyłonienia zewnętrznego podmiotu, który wykona specjalistyczną inwentaryzację wykonanych prac.

Wojciech Kankowski dodaje też, iż z uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz zwiększenie ruchu na ul. Dworcowej w Przyjaźni, żukowski samorząd w uzgodnieniu z zarządem pow. kartuskiego i wykonawcą zdecydował się partycypować w kosztach remontu tej drogi.

-Intensywny ruch w miesiącach jesiennych ubiegłego roku przyczynił się do znacznych szkód w podbudowie drogi wcześniej przygotowanej przez Przedsiębiorcę – czytamy w odpowiedzi na interpelację M. Zmudzińskiej. – W związku z powyższym, z inicjatywy Burmistrza Gminy Żukowo odbyło się kilka spotkań dotyczących ul. Dworcowej, w wyniku których ustalono, że w kosztach remontu ww. ulicy dodatkowo będą partycypować Gmina Żukowo, Powiat Kartuski oraz dwóch przedsiębiorców, którzy w największym stopniu wykorzystują tę drogę do ciężkiego transportu.

Pełną treść interpelacji klubu Nasza Gmina Żukowo, jak również odpowiedzi burmistrza Wojciecha Kankowskiego znaleźć można poniżej.

Interpelacja Mariola Zmudzińska
Odpowiedź Wojciech Kankowski

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*