Niezwykłe znalezisko w centrum Żukowa!

Niezwykłe znalezisko w centrum Żukowa!

Podczas prac rewitalizacyjnych Starego Centrum Żukowa, natrafiono na niezwykłe znalezisko. Jak informuje Sylwia Laskowska-Bobula, Zastępca Burmistrza Żukowa, jest to butelka, prawdopodobnie z historycznym aktem erekcyjnym.

Sylwia Laskowska-Bobula, Zastępca Burmistrza Gminy Żukowa, poinformowała o niezwykłym znalezisku w Żukowie. Przy fundamencie naroża budynku, od strony ulicy 3 Maja, ekipa remontowa natrafiła na starą, wieloboczną, prostokątną butelkę, której otwór został zabezpieczony szklaną zatyczką pochodzącą z innego materiału szklanego i korkiem. W środku butelki znajdował się zwitek papieru.

– Po wyjęciu kartki przez archeologów okazało się, że jest to najprawdopodobniej akt erekcyjny. W odręcznie napisanym tekście wymieniono kilka dat, ale nie ma daty w nagłówku tekstu. Określenie daty powstania dokumentu będzie możliwe dopiero po przetłumaczeniu tekstu. Mimo zabezpieczeń dokument uległ częściowemu zatarciu, ale jest na tyle czytelny, że jest obecnie tłumaczony – informuje S. Laskowska-Bobula.

Reklamy

Do tematu wrócimy. 

Historyczna inwestycja, historycznego miejsca…

Projekt „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa” zakłada modernizację i adaptację zabytkowego spichlerza z końca XIX w., zagospodarowanie terenów przy klasztorze norbertanek oraz modernizację ul. 3 Maja. Obejmie ona wymianę chodników i oświetlenia, ustawione zostaną ławki, donice, śmietniki, i oznakowanie pionowe.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 16 lutego 2018 gmina podpisała umowę z wykonawcą, który wykona przebudowę i rozbudowę historycznego budynku spichlerza

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*