Spotkaj się z multimedialną historią Polski Niepodległej na kartuskim Rynku!

Spotkaj się z multimedialną historią Polski Niepodległej na kartuskim Rynku!

Już pod koniec lipca, Mobilne Muzeum Multimedialne zawita do Stolicy Kaszub! Będzie to okazja do wycieczki przez wieki historii Polski. Dzięki najnowszej technologii, będzie to interesująca lekcja dla osób w każdym wieku.

Mobilne Muzeum Multimedialne Kartuzy fot. prezydent.pl

Historia dzieje się na naszych oczach – obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obfitują w najróżniejsze uroczystości, mające przybliżyć wielowiekową historię naszego kraju. Mieszkańcy oraz władze samorządowe z naszego powiatu uczcili już ten jubileusz m.in. poprzez akcję „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości” w Sierakowicach czy koncertami pieśni patriotycznych. Dzięki inicjatywie Prezydenta RP Andrzeja Dudy wyjątkowa lekcja historii czekać będzie na wszystkich chętnych w dniach 30-31 lipca na rynku w Kartuzach.

II Rzeczpospolita multimedialna

Jak podają twórcy Mobilnego Muzeum Multimedialnego, historia Polski Niepodległej, – która po 123 niewoli zaborczej, odzyskała wolność – została przedstawiona za pomocą najnowocześniejszej techniki. Wystawa została wyposażona m.in. w kioski informacyjne. stół interaktywny, pokazy holograficzne oraz wiele innych aplikacji multimedialnych. Będzie to interesująca lekcja historii dla widza w każdym wieku. Muzeum Multimedialne składa 18 stanowisk. Każde z nich poświęcone jest innemu tematowi. Będą to m.in: Nowocześni, Aktywni, Twórczy,  Wzornictwo, Antologia  Niepodległości, Polacy, Wynalazki, Order Orła Białego, Symbole Tożsamości, Odkryj Niepodległość, Stanowisko Pieczęci, Polska Przyszłości, Dumni z Niepodległej, Księga Niepodległości.

Reklamy

Nieodłącznie związana z historią Polski są sylwetki Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Im poświęcono szczególne miejsce w całej wystawie. Zwiedzanie Muzeum zajmuje ok. 20 minut. Dodatkowo chętne osoby wziąć mogą udział w plenerowej grze planszowej, której uczestnicy wcielają się w rolę reporterów odkrywających ciekawe i ważne aspekty życia w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Ta zajmuje ok. 20 – 30 minut.

Wstęp do Mobilnego Muzeum jest bezpłatny dla każdego odwiedzającego. Mieszkańcy Kartuz oraz całego powiatu okazję do zwiedzenia wystawy będą mieli 30 lipca (12.00-18.00) oraz 31 lipca, w godzinach od 10 do 16. Muzeum znajdować się będzie na kartuskim rynku. Więcej szczegółów dotyczących wystawy znaleźć można na stronie www.mmm2018.pl 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*