Rusza przebudowa i rozbudowa historycznego budynku spichlerza w Żukowie

Rusza przebudowa i rozbudowa historycznego budynku spichlerza w Żukowie

Konsorcjum składające się z firm: Kamaro i Sobin zaprojektuje oraz wykona przebudowę i rozbudowę historycznego budynku spichlerza w Żukowie wraz z zagospodarowaniem terenu. W Urzędzie Gminy nastąpiło uroczyste podpisanie umów na realizację tego zadania.

[Not a valid template]16 lutego poznaliśmy wykonawcę zadania. Wybrano konsorcjum firm Kamaro Sp. z o. o. oraz Sobin Sp. z o.o. Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „Zaprojektuj i wykonaj”. 

Przebudowany i rozbudowany zostanie budynek historycznego spichlerza. Zamówienie obejmuje projekt budowlany, a także roboty ziemne, przebudowę istniejących sieci i zagospodarowanie terenu, a więc zieleń, murki oporowe, ławki itp. Powstaną również miejsca postojowe, oświetlenie terenu. Koszt tego zadania to prawie 9 mln zł. 

W tym miejscu powstanie m.in.  siedziba „nowego” centrum kultury w Żukowie oraz Centrum Aktywności Rodzin. W tym drugim mają odbywać się zajęcia grupowe, indywidualne oraz różnego rodzaju terapie. Obecnie na terenie gminy Żukowo nie ma miejsca, w którym można by świadczyć usługi społeczne. W CAR znajdziemy między innymi wsparcie psychologa i pedagoga. Będzie można skorzystać ze specjalistycznych warsztatów, porad prawnika, czy usług opiekuńczych. Celem projektu ma być podniesienie jakości dotychczasowych usług społecznych oraz powstanie wielu nowych możliwości. Będą one wsparciem szczególnie dla osób nieporadnych życiowo, zagrożonych ubóstwem oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że na przełomie 2015 i 2016 r. gmina Żukowo nabyła działki na których znajduje się spichlerz oraz budynki gospodarcze za 1 mln 840 tys. zł. 27 lipca w Żukowie marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski uroczyście podpisali z burmistrzem Wojciechem Kankowskim umowę na na dofinansowanie projektu związanego z rewitalizacją starego centrum Żukowa. Natomiast 23 stycznia 2018 r. podpisano umowę z firmą MTM na zaprojektowanie i wykonanie prac związanych z modernizacją ul. 3-go Maja w Żukowie.

fot. Michał Konkol

Projekt „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa” zakłada modernizację i adaptację zabytkowego spichlerza z końca XIX w., zagospodarowanie terenów przy klasztorze norbertanek oraz modernizację ul. 3 Maja. Obejmie ona wymianę chodników i oświetlenia, ustawione zostaną ławki, donice, śmietniki, i oznakowanie pionowe.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*