fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Na Złotej Górze zainaugurowano pomorski i kartuski sezon żeglarski

Po raz pierwszy CSWiPR miało okazję gościć u siebie tego typu uroczystość. Otwarciu sezonu, towarzyszyły dwudniowe zawody żeglarskie.

[Not a valid template]Na terenie pięknego kompleksu Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu po raz pierwszy w historii odbyła się impreza tak wysokiej rangi. Jest to skutek tradycji Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który stara się urządzać tego typu ceremonie w różnych zakątkach Pomorza. Działania te mają na celu integrację środowiska żeglarskiego z całego województwa. W niedzielne popołudnie przystań odwiedził m.in. marszałek Mieczysław Struk, który sam posiada doświadczenie w żegludze morskiej. Obecny również był prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski oraz wielu przedstawicieli władz samorządowych i środowiska żeglarskiego.

W czasie uroczystości miało miejsce również odznaczenie osób zasłużonych dla pomorskiego żeglarstwa. Odznaką „Zasłużony dla żeglarstwa morskiego” uhonorowani zostali: Hanna Kajeta, Mirosław Plichta, Maciej Satkiewicz, Filip Lipski oraz Andrzej Mielicki. Medal za szczególne zasługi dla żeglarstwa morskiego otrzymał burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Po uroczystościach głównych odbyło się II Seminarium Naukowe pod hasłem „Bezpieczeństwo, medycyna, zdrowie i kultura fizyczna. Wybrane zagadnienia”.

Równocześnie z uroczystym otwarciem sezonu, odbyły się dwudniowe regaty o „Puchar pomorskiego i kartuskiego otwarcia sezonu żeglarskiego” . Zawody zostały podzielone na  klasy Optimist, Cadet, Omega i Open. Organizatorami oraz gospodarzami tej imprezy był Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*