Kartuzy. Marszałek Struk w Centrum Wsparcia Uchodźców

Kartuzy. Marszałek Struk w Centrum Wsparcia Uchodźców

W sobotnie popołudnie Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach odwiedził marszałek woj. pomorskiego Pana Mieczysław Struk . W spotkaniu wzięła udział Danuta Rek, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, a także koordynatorki wolontariatu z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie im. Józefa Wybickiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach.

Członkowie Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby i wolontariusze CWU w Kartuzach zaprezentowali marszałkowi system pracy w Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach. Przedstawili zakres pomocy, jaką mogą uzyskać osoby przybywające z Ukrainy.

Tematem rozmowy były realne problemy z jakimi borykają się osoby z Ukrainy, m. in. sprawy dotyczące paszportów, nadawania numeru PESEL, przejazdów komunikacyjnych czy poszukiwania pracy. Poruszany był również obszar dotyczący zakwaterowania, nauki języka polskiego i dzieci ukraińskich, uczących się w polskich szkołach.

Reklamy

Dodatkowo podzielono się historiami, niejednokrotnie chwytającymi za serce oraz o skali pomocy, jaką dotychczas udało się zrealizować z pomocą darczyńców. Wyróżniono zaangażowanie młodzieży ze szkół średnich w pracę Centrum Wsparcia Uchodźców w Kartuzach. Pomagająca młodzież wniosła w funkcjonowanie CWU w Kartuzach ogromną wartość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*