Sport. Rebelia Kartuzy drużynowym mistrzem Polski w kickboxingu

Ubiegły weekend był szczególnie udany dla drużyny Patryka Zaborowskiego. W Jarosławiu na Podkarpaciu Rebelia Kartuzy zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski w kickboxingu Kick-light juniorów i seniorów! Zawodnicy z Kaszub zdobyli aż 11 medali, w tym 4 z najdroższego kruszcu, dwa srebrne i 5 brązowych, tryumfując w czempionacie liczącym 305 zawodników z 74 klubów.

W tym roku troje juniorów nie pozostawiło żadnych złudzeń sędziom i przeciwnikom, kto wykonał najcięższą pracę w cyklu przygotowania. Kacper Cybula w wadze ciężkiej +94 kg potrzebował aż 30 sekund w dwóch walkach, aby zostać Mistrzem Polski juniorów.

W obu starciach w pierwszych akcjach kończył walki wysokim kopnięciem, po których zawodnicy nie byli zdolni do kontynuowania walki. Równie dobrze spisała się Margareta Kąkol 65 kg junior, tocząc 3 walki turniejowe. W walce finałowej gładko wygrała przez przewagę z przeciwniczką Husarii Wieruszów.

Finał kategorii wagowej 79 kg junior w całości należał do zawodników Zaborowskiego. Naprzeciw siebie stanęli Kacper Śleszyński i Kamil Kąkol. Młodzi zawodnicy dali popis umiejętności, czego efektem był częsty aplauz widowni. W efekcie finalnym złoto trafiło do Śleszyńskiego.

Udany start, a zarazem debiut w seniorach po rocznej kontuzji zaliczył Armin Wilczewski, tocząc 3 walki. W półfinale pokonał aktualnego brązowego medalistę ME z 2022 Arkadiusza Laska. Po raz k kolejny tytuł Mistrza Polski wędruje do „złotego chłopaka” który jest już 13 tytułem Mistrza Polski Armina Wilczewskiego.

O krok od złotego medalu stanął zeszłoroczny Mistrz Polski 79 kg seniorów Nikodem Bigus. Walki eliminacyjne, jak i półfinał, poszły mu gładko. Dopiero w walce finałowej uległ reprezentantowi Piaseczna 3:0, który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Kartuski klub z czempionatu przywiózł aż 5 brązowych krążków. Słowa uznania należą się Nikodemowi Wilczewskiemu, który do brązowego medalu musiał stoczyć aż 4 walki, a jego kategoria wagowa 69 kg liczyła aż 30 zawodników.

Dwoje seniorów – Patryk Frankowski 63 kg i Arkadiusz Górski waga open również wywalczyli brązowe krążki .Ich śladami podążyły panie – juniorka Karolina Szymichowska 65 kg i seniorka Nikola Zaborowska 55 kg, również kończąc rywalizację w półfinałach.

Pięcioro zawodników Zaborowskiego wróciło bez medalu – Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg jun, Jakub Domaros 74 kg jun, Mikołaj Zygan 84 kg sen, Marcel Drewa 63 kg jun oraz Robert Fierka 79 kg jun.

-Ten rok jest dla nas szczególny. Poszerzyliśmy sztab trenerski o dwoje trenerów przygotowania motorycznego. Bartosz Kuhl i Adrian Mańkowski od ponad pół roku dbają o naszą siłę i moc – mówi Patryk Zaborowski. – Współpracujemy z trenerami przygotowania mentalnego. Dbamy o nasz rozwój i relacje w drużynie. Tegoroczny wynik sportowy rozpoczął się w dużej mierze ponad 6 lat temu, kiedy większość z tych młodych ludzi zawitała do Kaszubskiego Centrum Sportów Walki. Systematyczność, rygor treningowy a także „team spirit” przyczynił się tego bezprecedensowego wyniku. To właśnie zawodnicy KCSW dają wachlarz możliwości swojemu trenerowi, a ich nienaganna ciężka praca w dobie uzależnienia od social mediów staje się czymś wyjątkowym. 6. raz zostajemy najlepszą drużyną w Polsce, co skłania nas do jeszcze cięższej pracy, bo na horyzoncie igrzyska w Los Angeles w 2028 roku, w których możemy zobaczyć kickboxing. Składamy ogromne podziękowania dla pani Katarzyny, Piotra Klamrowskich i Jarosława Brylowskiego za transport na drugi koniec Polski. Dziękujemy naszym kibicom za doping przed telewizorami, na sali i za ogrom ciepłych słów, jesteście najlepsi.