Weekend pod znakiem licznej grupy nietrzeźwych i odurzonych kierowców

Weekend pod znakiem licznej grupy nietrzeźwych i odurzonych kierowców

Mimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po alkoholu lub narkotykach. W weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trojgu nietrzeźwym kierującym i trzem podejrzanym o kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

Kartuscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Podczas kontroli drogowych sprawdzają oni trzeźwość kierujących, a jak pokazują weekendowe działania, niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i siadają za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany do kontroli drogowej w piątek przed godziną 22 w Kartuzach 58-latek miał 0,8 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia, a w sobotę rano u 23-latka, który podróżował volkswagenem w Starej Maszynie (gm. Sierakowice), alkomat pokazał również 0,8 promila alkoholu.

Reklamy

Tego samego dnia popołudniu policjanci skontrolowali 43-latka, który kierował volkswagenem będąc w stanie po użyciu alkoholu, a alkomat po badaniu pokazał wynik 0,38 promila. Całej trójce mundurowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy, wkrótce usłyszą oni też zarzuty i za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną.

W piątek przed godziną 16 w Kartuzach policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. Obserwując zachowanie 25-latka siedzącego za kierownicą mundurowi nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem narkotyków i przeprowadzili wstępne badanie na ich obecność na urządzeniu Drager Drug Test 5000. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne.

Badanie śliny wykazało u mieszkańca powiatu kartuskiego obecność narkotyków i pobrano mu krew do dalszych badań. Dodatkowo mundurowi znaleźli w pojeździe marihuanę. Policjanci zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy i osadzili go i 22-letniego pasażera volvo w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia przed godz. 22 mundurowi w Somoninie zatrzymali do kontroli BMW, którym podróżował 26-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. W tym przypadku przypuszczenia mundurowych również były słuszne, bo policyjne badanie na obecność narkotyków wykazało, że może być pod ich wpływem i pobrano mu krew do badań. Przy kierowcy mundurowi również znaleźli narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Ostatni z kierowców został zatrzymany w niedzielę przed północą. Okazało się, że 21-letni kierowca seata jest pod wpływem narkotyków, a 19-latek, który razem z nim podróżował miał przy sobie narkotyki. Jeżeli wynik badań krwi potwierdzi u kierowców obecność zakazanych substancji, usłyszą oni zarzuty i za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, jazda samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Dodatkowo osoby przy których policjanci znaleźli narkotyki również odpowiedzą przed sądem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*