V Piknik Strażacki w Pomieczynie za nami! fot. nadesłane

V Piknik Strażacki w Pomieczynie za nami [ZDJĘCIA]

Gaszenie pożaru szkoły, pokazy służb ratowniczych, możliwość zajęcia miejsca za kierownicą wozu strażackiego, a na końcu darmowe kiełbaski z grilla i lody dla wszystkich – tak wyglądał piąty Piknik Strażacki w Pomieczynie.

V Piknik Strażacki w Pomieczynie za nami! fot. nadesłane
V Piknik Strażacki w Pomieczynie za nami! fot. nadesłane

Tegoroczny festyn rozpoczął się ćwiczeniami strażackimi. O godzinie ósmej rano zgłoszono pożar w budynku Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili sale lekcyjne i udali się na boisko. Ewakuacja trwała tylko trzy minuty. Do obecnych dołączyli koledzy ze szkół podstawowych w Wilanowie i Szarłacie. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy OSP Pomieczyno. Strażacy ugasili pożar oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej uczennicy z klasy szóstej podtrutej dymem. Następnie przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach Sławomir Szmuda omówił te wydarzenia.

Wszystkich powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie Violetta Karnowska. Następnie chętne dzieci mogły zasiąść za kierownicą obu wozów strażackich OSP Pomieczyno oraz wozów policyjnych z Posterunku Policji w Przodkowie i Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, a także pojazdów takich jednostek jak Straż Graniczna z Gdyni, Straż Leśna Nadleśnictwa Kolbudy i Kartuzy czy Patrol Rozminowania z 1.Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego z Lęborka. Zainteresowanie dzieci było spore, zwłaszcza, że można było też przymierzyć elementy mundurów. Padło wiele pytań o pracę funkcjonariuszy.

Podczas pikniku wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, domowym ciastem oraz lodami. Wszystko zakończyło się w południe wspólną pamiątkową fotografią. Dzięki zabawie uczniowie mogli poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zapoznać się z pracą służb mundurowych.

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*