fot. Elżbieta Lejk/zkaszub.info

Uczelnie wyższe na targach edukacyjnych w kartuskim I LO

Uczelnie z Trójmiasta i nie tylko pojawiły się na Powiatowych Targach „Nauka – Praca – Kariera”. W ten sposób szkoły zachęcają przyszłych studentów do wybrania ich placówek. Dla maturzystów zaś była to okazja do sprecyzowania swoich planów.

no images were found

W budynku kartuskiego I LO odbyły Powiatowe Targi „Nauka-Praca-Kariera”. Była to już trzynasta ich edycja. Na korytarzach Klasztornej spotkać można było stanowiska wielu szkół Trójmiejskich. Byli to między innymi: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Gdański, gdyńska Wyższa Szkoła Bankowa czy Politechnika Gdańska. Pojawili się również przedstawiciele z Uniwersytetu w Poznaniu, bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechniki Koszalińskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W sumie swoją ofertę prezentowało prawie trzydzieści szkół wyższych. Tak jak co roku swoje stanowisko miał również Powiatowy Urząd Pracy.

Była to świetna okazja dla uczniów liceów oraz techników do zapoznania się z ofertą kierunków studiów. Wielu z nich nie posiada jeszcze sprecyzowanych planów.

Reklamy

– Wierzę, że dzięki tym warsztatom znajdę jakąś ofertę uczelni dla siebie. Mam nadzieję, że swoją ofertą ostatecznie przekonają mnie tej jednej konkretnej szkoły – mówi Elżbieta, uczennica Klasztornej.

Targi na Klasztornej były jedną z niewielu okazji by  zapoznać się z szerokim wachlarzem kierunków studiów bez wyjeżdżania na uczelnie. Zbliżająca się matura skłania uczniów do coraz poważniejszego myślenia nad swoją przyszłością. Jednak jest to też możliwość – dla uczniów już zdecydowanych co do dalszych losów swojej edukacji – do powierzchownego zweryfikowania planów.

– Mam już pewną koncepcję studiów. Te targi dają świetną okazję by w jednym miejscu spotkać się ze wszystkimi uczelniami, które mógłbym rozważać. Można zapytać przedstawicieli szkół – zarówno studentów oraz wykładowców – o pewne szczegóły, których czasem nie dowiemy się ze stron internetowych – stwierdza Benedykt, tegoroczny maturzysta.  – Mam pomysł dotyczący Politechniki Gdańskiej i nauki tam. Ta inicjatywa, którą są targi jest świetna i myślę, że da mi możliwość łatwiejszego wyboru studiów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*