Drużyna ZST w Kartuzach najlepsza w konkursie mitologicznym

Drużyna ZST w Kartuzach najlepsza w konkursie mitologicznym

Z nami kolejny Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Swój udział zgłosiło aż 17 drużyn. 16 kwietnia w I LO w Kartuzach wybrano najlepszą.

 

Swój udział zgłosiło 17 drużyn ze szkół: ZSZiO w Kartuzach, II LO w Kartuzach, ZST w Kartuzach, ZSP w Somoninie, ZSZiO w Żukowie, ZSP w Sierakowicach, Szkoły Branżowej w Sierakowicach, ZSP w Przodkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Gowidlinie, ZKiW w Stężycy, SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Tuchlinie, ZS w Klukowej Hucie, ZS w Staniszewie, Gimnazjum nr 2 w Kartuzach oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach oraz ekipa z „Klasztornej”.

Część pisemna składała się z testu zawierającego pytania, na które odpowiedzi udzielały trzyosobowe drużyny z wszystkich szkół.  Pytania dotyczyły ,,Mitologii” Jana Parandowskiego. Po eliminacjach  wyłoniono 10 najlepszych drużyn tj: ZST w Kartuzach, I LO w Kartuzach, ZS w Staniszewie, ZSP w Sierakowicach, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach, ZS w Klukowej Hucie, SP nr 2 w Sierakowicach, Gimnazjum nr 2 w Kartuzach, SP w Tuchlinie i ZSZiO w Żukowie do eliminacji ustnych.

Reklamy

Przewaga liderów po części pisemnej była tak ogromna, że część ustna nie zmieniła kolejności. I tak, pierwsze miejsce zajęła drużyna  z ZST w Kartuzach w składzie: Mateusz Reiter, Aleks Jahn oraz Damian Makowski. Opiekunem grupy była K.Muller. Drugie miejsce zajęło I LO w Kartuzach, reprezentowane przez: Izabelę Frymark, Zofię Hinca i Krystiana Plichtę (opiekun G. Żakowska). Trzecie miejsce otrzymali uczniowie z ZS Staniszewo: Filip Głodowski, Sebastian Jankowski oraz Dawid Szwaba. Opiekunem grupy była M.Reglińska.

Jeden Komentarz

  1. A gdzie zdjęcie zwycięzców??

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*