„Klasztorną” odwiedzili przyszli adepci [ZDJĘCIA]

„Klasztorną” odwiedzili przyszli adepci [ZDJĘCIA]

W pierwszy dzień wiosny I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach otworzyło swoje podwoje dla młodzieży z klas 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjów.

DSC_0566

Zdjęcie 1 z 21

 

Na Klasztornej na przyszłych adeptów czekali nauczyciele, samorząd szkolny oraz doskonale przygotowani do oprowadzania licealiści.  W auli oraz na kilkuset metrach szkolnych korytarzy i klas zaprezentowano nową ofertę I LO, a także to, z czego szkoła najbardziej słynie: najwyższa w powiecie zdawalność matur; szeroki wybór języków obcych; projekty  i wymiany międzynarodowe – Erasmus, wymiana polsko- ukraińska, polsko- niemiecka; współpraca z wieloma uczelniami. Dodatkowo stoiska przedmiotowe, kół zainteresowań, wolontariatu, bogate zaplecze biblioteczne oraz sportowe.  Odwiedzający chętnie zaglądali też do szkolnych kronik.

Przyszli uczniowie chętnie brali udział w pokazach, konkursach, quizach. Hałas nie zagłuszył ważnych rozmów z nauczycielami i uczniami. Szkołę odwiedziło ponad 1600 osób z 51 szkół. Duże grupy ze szkół, rodzice z dziećmi, a nawet sami rodzice spędzili dzisiaj czas w murach I LO.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*