TriCity Trail

TriCity Trail: półmaraton i ultramaraton już w niedzielę

Ultramaraton TriCity Trail na dystansie 80 km odbędzie się w tym roku po raz drugi. Trasa biegu poprowadzi z Gdańska do Wejherowa. W ramach tej imprezy odbędzie się też przełajowy półmaraton, który wystartuje o godz. 9:00 na skraju wejherowskiego Parku Miejskiego.

TriCity_Trail_2015_1

Zdjęcie 1 z 7

Fot.: Piotr Dymus

W pierwszej edycji na mecie zawodów TriCity Trail 80 km zameldowały się 74 osoby. – To liczba niepowalająca na kolana. Ale nie zniechęciliśmy się, bo jako sportowcy wiemy, że na sukces składa się wiele czynników i zazwyczaj do jego osiągnięcia potrzeba czasu oraz cierpliwości. W tym roku na liście startowej mamy ponad 150 osób, co daje nam pierwsze miejsce wśród imprez ultra odbywających się na Pomorzu – podkreśla dyrektor zawodów, Piotr Książkiewicz.

Zobacz też: Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej Przodkowo 2016 [ZDJĘCIA]

TriCity Trail: ultramaraton

Na dystansie TriCity Trail 80 km zawodnicy będą mieć do pokonania 3500 m przewyższeń, z czego ponad 1700 m w górę. Zawody, które odbędą się 10 lipca, znajdują się na liście biegów kwalifikacyjnych do jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie – Ultra-Trail du Mont-Blanc. Każdy, kto dotrze do mety TriCity Trail otrzyma dwa punkty kwalifikacyjne (według „nowej” skali – cztery). Zawody w TPK mają też jeden punkt kwalifikacyjny do Biegu Ultra Granią Tatr 2017.

Reklamy

Start biegu ultra odbędzie się 10 lipca, o godz. 5:00 w Gdańsku (ulica Harfowa, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Meta będzie zlokalizowana w Parku Miejskim w Wejherowie. Biegacze będą mieć 13 godzin na pokonanie 80 km.

Na liście startowej TriCity Trail jest m.in. Artur Kern, medalista mistrzostw Polski na 5 i 10 km, aktualny rekordzista kraju na 5000m w hali. W tym roku – mimo, że biega już w kategorii weteranów – był niepokonany podczas Halowych Mistrzostw Polski na 3000 m. – Swój debiut w ultra miałem dwa lata temu podczas legendarnego Comrades Marathon w PRA. To był bardzo spontaniczny start, dlatego też wynikowo nie mogę zaliczyć go do udanych. O starcie w TriCity Trail myślałem już w poprzedniej edycji, ponieważ zawody wypadały dokładnie w dzień moich urodzin. Niestety ze względów osobistych, wtedy nie wystartowałem. W tym roku pobiegnę długi dystans TriCity Trail – 80km, głównie dlatego, że jestem z rocznika ’80 i tak chcę świętować moje urodziny. Poza tym będzie to ciekawy przerywnik w treningu do biegów na ulicy. Termin mi bardzo odpowiada, bo akurat w lipcu głównie trenuję i robię bazę pod drugą część sezonu. TriCity Trail znakomicie wpisuje się w mój plan treningowy. – Bieg traktuję jako pewne wyzwanie i chciałbym go zakończyć w dobrym zdrowiu. Oczywiście są to zawody i gdzieś w głowie będzie siedziała myśl by je wygrać, albo choć zająć miejsce na „pudle”. Niemniej jednak nie chcę osiągnąć tego za wszelką cenę, dlatego też element rywalizacji w tym wypadku schodzi na drugi plan. Chcę po prostu cieszyć się tym biegiem i sprawić sobie dobry prezent urodzinowy. Jeśli mi się spodoba to może częściej będę startował w biegach ultra – mówi Artur Kern.

Wśród kobiet faworytką jest pochodząca z Turcji Aysen Solak. To zwyciężczyni takich biegów jak K-B-L 2015 (110 km w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich) oraz 3xŚnieżka (57 km) – w tej imprezie Aysen zarówno w 2015, jak i w tym roku nie miała sobie równych.

Półmaraton przełajowy 

W ramach TriCity Trail odbędzie się także przełajowy półmaraton, poprowadzony ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – ze startem i metą w Parku Miejskim w Wejherowie. Start rywalizacji półmaratończyków zaplanowany jest na 10 lipca, na godz. 9:00.

Elektroniczne zapisy na oba dystanse trwają do końca dnia w środę, 6 lipca. Do listy startowej będzie można dopisać się również w biurze zawodów.

Podczas imprezy zorganizowane będą zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Zapisy na TriCity Trail Junior będą możliwe tylko w biurze zawodów.

Dzień przed zawodami odbędzie się pokaz filmów – zaprezentowany zostanie m.in. dokument o wielokrotnie nagradzanym fotografie sportowym Piotrze Dymusie, który w sobotę będzie uczestniczył w pokazie, a w niedzielę pojawi się na trasie, by uchwycić zawodników w biegu. Pokaz zaplanowany jest na godzinę 18:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344).

Skomentuj: TriCity Trail: półmaraton i ultramaraton już w niedzielę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*