TriCity TrailUltramaraon Gdańsk-Wejherowo/ fot. Waldek Kaiser

TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo: charytatywne bieganie [ZDJĘCIA]

TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo wystartował w niedzielę, 9 lipca o godz. 5 rano. Dystans 82 km z Gdańska do Wejherowa pokonały 124 osoby.

tricity_trail_wejherowo_ 1771

Zdjęcie 1 z 4

TriCity Trail Ultramaraton Gdank-Wejherowo/ fot. Waldek Kaiser

TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo: klasyfikacja mężczyzn

Trasa została poprowadzona urozmaiconymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przewyższenia na tym dystansie to +1730/-1830 m. Zwycięzcą imprezy został Sebastian Sikora z Gdyni – drugi zawodnik poprzedniej edycji. Jego wynik – 6:56:14 jest rekordem trasy.

– W zeszłym roku to był mój debiut w biegach ultra. Była to dla mnie wielka niewiadoma, to drugie miejsce było zaskoczeniem i być może odkryciem moich możliwości. Dlatego w tym roku postanowiłem spróbować się na kilku różnych trasach górskich, udało się m.in. wywalczyć piąte miejsce w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu Górskim – mówił po biegu zwycięzca. – Dzisiaj chciałem na początku pilnować czołówki, a potem biec swoim tempem i na ile to możliwe spróbować złamać 7 godzin, bo po zeszłorocznej edycji wiedziałem, że to możliwe. Udało się, więc jestem szczęśliwy. Jeśli chodzi o skalę trudności, to według mnie ten bieg nie ustępuje biegom typowo górskim. Fakt, że jest inna specyfika, bo w górach podbiegi i zbiegi są dużo dłuższe, ale tutaj również są strome podejścia, zdarzają się też techniczne zbiegi, a dodatkowo są przeszkody w postaci na przykład połamanych drzew. Jest co robić – podkreśla.

Drugą lokatę wywalczył Piotr Uznański z Krakowa – 7:24:59, a trzeci był Oskar Zimny z Warszawy – 7:30:44.

TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo: klasyfikacja kobiet

Wśród pań rewelacyjnie pobiegła Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy, która zameldowała się na linii mety jako czwarta OPEN – została zatem wyprzedzona jedynie przez trzech mężczyzn! Jej czas – 7:36:46 również jest rekordem trasy – wśród pań. Na mecie zawodniczka stwierdziła, że biegła tak, by czuć się na całym dystansie swobodnie. – Przygotowuję się do Spartatlonu, to był jeden z elementów tych przygotowań. Startowałam tutaj po raz pierwszy i muszę przyznać, że trasa była bajkowa, bardzo mi się podobała – pokreśliła na mecie.

Drugą kobietą była mieszkająca w Słupsku ubiegłoroczna zwyciężczyni Anna Karolak (8:36:08), która zmagała się na trasie ze skurczami, a trzecią – Lucyna Kołodziejska z Gdańska (9:23:38).

TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo: charytatywne bieganie

Ultramaraton ukończyły 124 osoby, a wśród nich Paweł Banaszak z Gdańska, który startował na dystansie ultra po raz pierwszy. Paweł dotarł do mety jako setny zawodnik, ale zrobił dużo więcej. Swój bieg dedykował dzieciom z Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach akcji 80 km Pomor(ż)e Dzieciom. Cel – uzbierać 8000 zł dla podopiecznych hospicjum. Biegacze i wszyscy zainteresowani mogli podczas imprezy wrzucać swoje datki do specjalnie przygotowanej skarbonki. Akcję wsparł także zwycięzca TriCity Trail Maraton+ – Kamil Leśniak, który oddał na licytację koszulkę ze 125-kilometrowego biegu Xreid Norway. Koszulka została wylicytowana za 308 zł, które zasili konto Hospicjum. Akcja nadal trwa, więc każdy może pomóc.

Skomentuj: TriCity Trail Ultramaraton Gdańsk-Wejherowo: charytatywne bieganie [ZDJĘCIA]