Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. 19.03.2019.  Fot. Anna Rezulak / KFP

Targi Akademia i Dni Otwarte UG 2019 za nami [ZDJĘCIA]

Zakończyła się kolejna edycja Targów Akademia. Tegoroczne targi to ponad 60 wystawców, niemal 10 000 zwiedzających, DNI OTWRATE UG, warsztaty, wykłady, a przede wszystkim merytoryczne rekrutacyjne i maturalne spotkania.

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. 19.03.2019. Fot. Anna Rezulak / KFP

Zdjęcie 1 z 6

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. 19.03.2019. Fot. Anna Rezulak / KFP

Targi AKADEMIA to największe edukacyjne spotkania na Pomorzu. Każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego i są wpisane w obchody Święta Uczelni; w tym roku odbywały się w dniach 19-20 marca na terenie Kampusu UG w Gdańsku Oliwie.

W tegorocznych targach wzięło udział ponad 60 wystawców z całej Polski, w tym aż 14 stoisk należało do Uniwersytetu Gdańskiego. Targi odwiedziło niemal 10 000 odwiedzających, w większości była to młodzież szkolna ze szkół Trójmiasta i pomorskiego regionu oraz nauczyciele.

Reklamy

Na Targach AKADEMIA zaprezentowały się niemal wszystkie uczelnie z Trójmiasta, a także publiczne i niepubliczne szkoły z całej Polski. Nie zabrakło ofert szkół pomaturalnych czy językowych.

Swoją ofertę zaprezentował Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 Uczelnia oferuje ponad 80 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach jest uruchomienie dziewięciu nowych: Informatyka o profilu praktycznym, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia, Produkcja form audiowizualnych, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Ubezpieczenia studia interdyscyplinarne, Criminology and criminal justice (studia w języku angielskim), Geografia fizyczna z geoinformacją, Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS oraz studia niestacjonarne Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia (Health care technology). Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza 20 czerwca 2019 roku.

Młodzież tłumnie odwiedzała także wydziały UG, które na DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃKIEGO przygotowały wiele atrakcji.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur oraz matury próbne (w tym roku z języka polskiego, matematyki, biologii, geografii i chemii), a także testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej. Nie zabrakło chętnych na spotkaniach i wykładach, m.in. z psychologiem Katarzyną Zapał na temat zarządzania stresem, z ekspertami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, którzy podpowiadali, jak napisać idealne CV i jak się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej oraz Joanną Siedzińską z Młodzieżowego Biura Pracy OHP, która wygłosiła wykład pt.  „Program EURES – jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z wyjazdem za granicę?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*