Stracił „prawko” i dostał słony mandat. Znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym

Stracił „prawko” i dostał słony mandat. Znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym

Policjanci z kartuskiej drogówki podczas niedzielnej służby zatrzymali 25-letniego kierowcę samochodu marki Audi, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość 40 km/h, pędził 97 km/h! Oprócz mandatu w wysokości 1500 złotych, 25-latek stracił uprawnienia.

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Wczoraj kierowca pojazdu marki Audi „wpadł na radar” w miejscowości Leźno (gm. Żukowo) około godziny 15. Policyjny miernik wskazał, że 25-letni kierowca osobówki przekroczył prędkość o 97 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Reklamy

Policjanci przypominają i apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami, ale także z rozsądkiem i wyobraźnią. Warunki drogowe są zmienne, a mimo tego są jeszcze kierowcy – amatorzy szybkiej jazdy. Z policyjnych danych wynika, że najczęściej to właśnie prędkość jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy. Innym przykładem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*