Weekend z pijanymi kierowcami. Dwóch straciło „prawko”

Weekend z pijanymi kierowcami. Dwóch straciło „prawko”

Tylko podczas minionego weekendu kartuscy funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego powiatu 3 nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy bo trzeci z nich… nie miał uprawnień. Wszyscy zatrzymani na „podwójnym gazie” staną wkrótce przed sądem.

Tylko podczas minionego weekendu kartuscy funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego powiatu 3 nietrzeźwych kierujących, także dzięki pomocy czujnych obywateli.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotnie popołudnie w Szymbarku (gm. Stężyca). Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację od funkcjonariusza straży łowieckiej, że ujął kierowcę mercedesa, który może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia mężczyzny okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek ma w swoim organizmie blisko promil. Kierowca mercedesa stracił uprawnienia.

Reklamy

Kolejny z kierowców został zatrzymany w niedzielę tuż po północy. Mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Borucinie (gm. Stężyca), gdzie 28-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne barierki. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał w swoim organizmie 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień.

Ostatni z kierowców został zatrzymany w niedzielne popołudnie w Borucinie (gm. Stężyca). Policjanci pojechali na miejsce kolizji drogowej, gdzie według zgłoszenia świadka kierowca auta marki Renault ma być pod wpływem alkoholu. Dodatkowo świadek uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że 69-letni kierowca renault ma w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

We wszystkich przypadkach nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce odpowiedzą przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara pobawienia wolności nawet do 3 lat. Dodatkowo 28-letni kierowca volkswagena odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*