Staniszewo. W szkole rusza zbiórka darów dla ludzi z Ukrainy

Staniszewo. W szkole rusza zbiórka darów dla ludzi z Ukrainy

„Warto pomagać, być może i Polacy będą tej pomocy kiedyś potrzebowali” – mówi kartuska radna Lidia Plichta, zachęcając do udziału w zbiórce darów, która od poniedziałku rusza w „podstawówce” w Staniszewie. Dary zostaną jak najszybciej przekazane potrzebującym ludziom na Ukrainie.

Od najbliższego poniedziałku w godzinach od 7 do 15.30 w Szkole Podstawowej w Staniszewie będzie można składać dary dla Ukrainy. Wszystkie zebrane dary zostaną jak najszybciej przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej i przesłane na Ukrainę.

Zbierana jest m. in. żywność długoterminowa (np. sucha żywność, kawa, herbata, konserwy czy woda), koce, odzież, bielizna (nowa), środki opatrunkowe i przeciwbólowe, kosmetyki, chemia gospodarcza (np. proszki do prania), pieluchy i żywność dla niemowląt.

Reklamy

Akcję koordynuje Szkolny Klub Wolontariatu „Głos Serca”. Organizatorem zbiórki są Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie i sołectwo Staniszewo.

-Trzeba działać, każdy tak, jak potrafi – komentuje kartuska radna Lidia Plichta. -Zawsze warto pomagać, być może i Polacy będą tej pomocy kiedyś potrzebowali, oby nie. Wojna zawsze jest złem.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*