Spowodował kolizję drogową. Był pod wpływem alkoholu. To nie wszystko

Spowodował kolizję drogową. Był pod wpływem alkoholu. To nie wszystko

Wczoraj w Dzierzążnie (gm. Kartuzy) 55-letni kierowca auta marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenem 38-latkowi. Jak się okazało, kierujący volvo był pod wpływem alkoholu – „wydmuchał” 1,7 promila. Na tym jednak nie koniec.

Wczoraj po godzinie 16 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Dzierżążnie (gm. Kartuzy). Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 55-letni kierowca volvo, najprawdopodobniej podczas włączania się do ruchu z ul. Szpitalnej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenem 38-lateniemu mężczyźnie.

Reklamy

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Podczas czynności funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia – 55-letni kierowca volvo ma w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu kierującego w systemie policyjnym okazało się, że ma on zatrzymane prawo jazdy z uwagi na nieprzedstawienie w określonym terminie badań lekarskich.

Zatrzymany kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo może grozić wysoka grzywna, kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień. Dodatkowo za spowodowanie zdarzenia drogowego 55-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*