Sierakowice. Sukces uczniów ZSP w ogólnopolskim konkursie historycznym

Sierakowice. Sukces uczniów ZSP w ogólnopolskim konkursie historycznym

Celem konkursu „Zostań powstańczym eksploratorem!”, zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich 1919-1920-1921, było kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, upowszechnianie wiedzy na temat Powstań Śląskich oraz lepsze poznanie własnych korzeni i upowszechnianie wiedzy o polskich bohaterach. Konkurs został zorganizowany przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego wraz z Instytutem De Republica.

Chętni mogli przesyłać prace konkursowe w jednej z czterech kategorii: literackiej, audiowizualnej, fotograficznej lub plastycznej. W czwartek 24 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach stanęli na wysokości zadania.

W kategorii audiowizualnej bezkonkurencyjne okazały się dwie uczennice sierakowickiej szkoły. I miejsce zajęła Paulina Myszk z klasy II TŻ, a II miejsce przyznano Nikoli Bronk, uczennicy klasy III TE. W nagrodę uczniów czekała niesamowita podróż do Katowic.

Reklamy

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 10 marca w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony władz szkoły.

Pielęgnowanie pamięci o ważnych wydarzeniach, które miały bezpośredni wpływ na kształtowanie się państwa polskiego, jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*