Kartuzy. Szkoła „na Wzgórzu” z ważnym porozumieniem z Uniwersytetem Gdańskim

Kartuzy. Szkoła „na Wzgórzu” z ważnym porozumieniem z Uniwersytetem Gdańskim

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach zawarł porozumienie o współpracy w zakresie edukacji młodzieży z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Umowa, którą w imieniu UG podpisała dr hab. Monika Bąk, dziekan Wydziału WE UG, a z ramienia ZSZiO Kartuzy mgr Joanna Stencel, wicedyrektor szkoły, przewiduje m.in. szeroką, obustronną współpracę na rzecz podwyższenia jakości edukacji ekonomicznej i finansowej wśród uczniów, a także dzielenie się doświadczeniem dydaktycznym pracowników UG z nauczycielami z kartuskiej szkoły.

Podczas uroczystego podpisania umowy były obecne również osoby zabiegające o to, aby ta umowa stała się rzeczywistością, koordynatorzy współpracy – dr Magdalena Markiewicz, prodziekan ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz mgr Elżbieta Kowalewska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZiO w Kartuzach.

W ramach współpracy ZSZiO zyska możliwość współpracy ze studenckimi kołami naukowymi. Uczniowie będą mogli m.in. uczestniczyć w wykładach otwartych i ćwiczeniach, projektach badawczych prowadzonych przez nauczycieli akademickich na terenie uczelni, a także na terenie szkoły.

Reklamy

Co ważne, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego objął patronatem nowy profil w ofercie kartuskiej szkoły. Od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą mogli się uczyć także w licealnej klasie o profilu biznesowym.

ZSZiO w Kartuzach to placówka plasująca się w pierwszej dziesiątce szkół w województwie pomorskim według rankingu Perspektywy 2022. Podpisane porozumienie z pewnością przyczyni się do stworzenia jeszcze większych możliwości rozwoju uczniów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*