Banino. Umowa na nową szkołę podpisana

Banino. Umowa na nową szkołę podpisana

Choć w teorii stara szkoła w Baninie przy ul. Lotniczej ma zostać rozbudowana, zakres prac jest tak duży, że śmiało możemy mówić o nowej szkole. Umowa na to zadanie została właśnie podpisana.

W ramach inwestycji powstanie szkoła dla ok. 700 uczniów. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 2658,73 m2, natomiast łączna powierzchnia użytkowa to 5304,94 m2.

W obiekcie zaprojektowano: 21 sal lekcyjnych w części rozbudowywanej i nadbudowywanej, 5 sal lekcyjnych w segmencie istniejącym przebudowywanym i nadbudowywanym oraz halę sportowa z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi.

Reklamy

Budynek zapewni też dostęp dla osób niepełnosprawnych, a zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie zatoki kiss&ride.

Inwestycja kosztować będzie 26 823 856,01 zł. W tym 13 983 585, 43 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą prac będzie BMI Sp. z o.o. z Żukowa. Czas realizacji przedsięwzięcia to  14 miesięcy od przekazania placu budowy.

-Takie zadania to przede wszystko odpowiedź na duży przyrost mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Chcemy stwarzać dla nich i dla nauczycieli bardzo dobre warunki do nauki – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Systematycznie powiększamy bazę oświatową. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowych na rozbudowę szkół w Chwaszczynie, Skrzeszewie i Przyjaźni.

Trwa również rozbudowa szkoły w Borkowie, przede wszystkim pod kątem edukacji przedszkolnej. Niedawno zakończyła się budowa nowego skrzydła placówki w Pępowie. Z kolei w 2021 roku otwarto nową szkołę w Tuchomiu oraz nowo zaadaptowane poddasze szkoły w Glinczu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*