Sierakowice. Duże zainteresowanie ofertą edukacyjną ZSP i BS

Sierakowice. Duże zainteresowanie ofertą edukacyjną ZSP i BS

Wszystkie szkoły ponadpodstawowe pow. kartuskiego umożliwiły przyszłym absolwentom szkół podstawowych zapoznanie ze swoją ofertą edukacyjną. Od 7 do 9 kwietnia kandydaci odwiedzali wybrane placówki po lekcjach. Tegoroczne Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach przybrały formę indywidualnych spotkań kandydatów i ich rodziców z przedstawicielami społeczności szkolnej.

Z gośćmi spotykali się dyrektorzy szkół – Grzegorz Machola i Elżbieta Szczypior-Ros, nauczyciele z zespołu do spraw promocji, na czele z przewodniczącą Aleksandrą Labudą oraz uczniowie, którzy zawsze są najlepszą wizytówką danej placówki.

Każdemu z przybyłych doradca zawodowy prezentował ofertę edukacyjną oraz materiały promocyjne. Następnym punktem był spacer po szkole w towarzystwie uczniów i rozmowy z nauczycielami. Na końcu kandydaci mogli zadać konkretne pytania członkom zespołu do spraw rekrutacji.

Reklamy

Sierakowicka szkoła stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kandydatów, a także uwzględniać tendencje panujące na rynku pracy, dlatego modyfikuje swoją ofertę. W tym roku ZSP w Sierakowicach proponuje młodzieży kształcenie w następujących kierunkach: technikum rachunkowości, technikum agrobiznesu oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych, a także liceum ogólnokształcące o profilu fotograficzno-językowym i ogólnym.

Ostatnia propozycja stanowi nowość i jest skierowana do absolwentów szkół podstawowych, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów, dotyczących dalszego kształcenia i umożliwia im solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego. Natomiast BS proponuje dwa oddziały w różnych zawodach.

W czasie tegorocznych dni otwartych sierakowicką szkołę odwiedziło około dwustu kandydatów z okolicznych placówek, a mianowicie z: Sierakowic, Gowidlina, Kamienicy Królewskiej, Tuchlina, Mojusza, Jelonka, Lisich Jam, Puzdrowa, a także z tych nieco dalej położonych, takich jak: Sulęczyno, Kamienica Szlachecka, Mściszewice, Borek Kamienny, Łyśniewo Sierakowickie czy Kartuzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*