Sierakowice. Sukces uczennic ZSP w konkursie „Młodzi Pomorzanie – przyszłość Europy”

Sierakowice. Sukces uczennic ZSP w konkursie „Młodzi Pomorzanie – przyszłość Europy”

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach ponownie osiągnęły sukces. Dominika Płotka, Kinga Domaszk i Anna Machola wygrały konkurs „Młodzi Pomorzanie – przyszłość Europy”, organizowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” ze wsparciem europosła Janusza Lewandowskiego, partnera konkursu i fundatora nagrody głównej.

Dominika Płotka i Kinga Domaszk, uczęszczają do II klasy liceum ogólnokształcącego, a Anna Machola do I klasy technikum, kształcącego w zawodzie: technik rachunkowości. Konkurs był skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu kilkuminutowego filmu, promującego programy, projekty, inicjatywy i działania Unii Europejskiej dla młodych ludzi. Uczennice sierakowickiej szkoły przygotowały pracę, dotyczącą programu „Erasmus+”. Film był bogatym połączeniem różnych form przekazu takich jak: spacer po szkole, autorski montaż słowno-muzyczny, wywiady z osobami, związanymi z realizacją projektów programu „Erasmus”.

Praca uczennic zachwyciła komisję konkursową pod względem wartości merytorycznych, artystycznych oraz technicznych. Zwycięski zespół wraz z opiekunem w nagrodę uda się do Brukseli na wyjazd studyjny, w towarzystwie europosła Janusza Lewandowskiego. Opiekunem zwycięskiego zespołu była Natalia Formela, nauczycielka chemii i biologii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*