Sierakowice. „Drogołazy”, czyli sierakowiccy miłośnicy Nordic Walking

Sierakowice. „Drogołazy”, czyli sierakowiccy miłośnicy Nordic Walking

Nordic Walking zna każdy, ale nie każdy wie, że chodzenie o kijkach w grupie jest bardziej korzystne, niż chodzenie w samotności. Prawidłowe używanie kijków poprawia koordynację oraz wpływa na wzmocnienie mięśni szkieletowych, dlatego że wymuszają prawidłową postawę ciała. W odpowiedzi na liczne sygnały powstała grupa „Drogołazy”. Instruktorzy Marian i Justyna Wnuk-Lipińscy prowadzą zajęcia w każdy wtorek, spotykając się w różnych zakątkach gminy Sierakowice.

Zalety uprawiania Nordic Walking – pomaga schudnąć, odciąża kręgosłup i stawy, zapobiega osteoporozie, wzmacnia mięśnie, reguluje ciśnienie krwi, poprawia samopoczucie, rozładowuje stres i napięcie, a także nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

-Gmina Sierakowice jest bogata w drogi leśne czy ścieżki jeszcze nie przetarte, chcemy wskazać naszym uczestnikom te kierunki w których normalnie by nie poszli – mówią Marian i Justyna Wnuk-Lipińscy. – Chodzimy na różnych trasach na różnych odległościach, nie tylko skupiamy się na prawidłowych aspektach i technikach, ale chcemy też zwiedzać nasze okolice, bo są przepiękne, np. Ścieżka Edukacyjna, okolice Dworku na Błotach czy Źródła Słupi na Dąbrowie.

Reklamy

Instruktorzy, a jednocześnie założyciele grupy „Drogołazy” Sierakowice mają plany na przyszłość, co z pewnością, jak przekonują, przełoży się na duże korzyści dla lokalnej społeczności.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*