Sierakowice. Dni otwarte szkoły w dobie pandemii

Sierakowice. Dni otwarte szkoły w dobie pandemii

Dni Otwarte Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach to cykliczne wydarzenie, ułatwiające najstarszym uczniom okolicznych szkół podstawowych podjęcie decyzji o kierunku i miejscu dalszego kształcenia. Dni otwarte od lat z powodzeniem promują ofertę edukacyjną obu szkół i wspomagają młodzież w dokonaniu pierwszego ważnego wyboru.

W tym roku dni otwarte szkoły trwały cztery dni – od 21 do 24 kwietnia. Czas wydarzenia celowo wydłużono, by w dobie pandemii wszystkim zainteresowanym umożliwić bezpieczne poznanie placówki. Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego dni otwarte przybrały formę indywidualnych odwiedzin, najczęściej poprzedzonych anonsem telefonicznym. Tegoroczny program dni otwartych obejmował spacer po szkole z przewodnikiem, zapoznanie z materiałami promocyjnymi, rozmowy z dyrekcją i nauczycielami oraz przybliżenie kandydatom zasad rekrutacji.

Pozytywne wrażenie na odwiedzających zrobiły baza lokalowa, wyposażenie szkoły oraz poziom kształcenia w sierakowickiej placówce. ZSP oferuje kandydatom łącznie około 90 miejsc w liceum ogólnokształcącym oraz technikum kształcącym w zawodach: technik agrobiznesu, technik rachunkowości oraz technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Branżowa szkoła oferuje zaś około 60 miejsc w dwóch wielozawodowych oddziałach.

Przygotowaniem dni otwartych zajął się nauczycielski zespół do spraw promocji na czele z przewodniczącą Aleksandrą Labudą. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem w środowisku, gdyż szkołę odwiedziło kilkudziesięciu uczniów, zainteresowanych podjęciem kształcenia w dobrej szkole blisko swojego miejsca zamieszkania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*