Sierakowice. Narodowe Czytanie 2021 w ZSP

Sierakowice. Narodowe Czytanie 2021 w ZSP

W sobotę 4 września w sierakowickim ZSP, tak jak w wielu innych miejscach w Polsce i za granicą, odbyła się ogólnokrajowa akcja czytelnicza, znana jako Narodowe Czytanie. W tym roku już po raz dziesiąty Polacy w różnym wieku czytali na głos tego samego dnia wyznaczoną książkę w szkołach, bibliotekach, parkach, placach czy urzędach.

Dialogi bohaterów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej zabrzmiały również w murach sierakowickiej szkoły. O godz. 10 na holu zebrali się reprezentanci wszystkich klas ZSP, aby odczytać wyznaczone, kluczowe sceny dramatu. To święto czytelnictwa otworzył dyrektor szkoły Grzegorz Machola, zwracając uwagę na kluczową rolę czytania w rozwoju i samokształceniu młodego człowieka.

Następnie uczennice kl. II LO Paulina i Dominika przybliżyły zgromadzonym sylwetkę twórczą autorki czytanej wspólnie książki Gabrieli Zapolskiej oraz przeczytały list prezydenta RP inaugurujący tegoroczne Narodowe Czytanie.

Reklamy

Wreszcie do głosu doszli bohaterowie tragifarsy: tytułowa pani Dulska, jej córki Hesia i Mela, syn Zbyszko, krewna Juliasiewiczowa, no i pokrzywdzona służąca Hanka… Pan Dulski oczywiście odezwał się tylko raz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*