Ruszyły prace budowlane przy ul. św. Faustyny i ul. Wierzbowej

Ruszyły prace budowlane przy ul. św. Faustyny i ul. Wierzbowej

Prace budowlane przy ul. św. Faustyny i ul. Wierzbowej w Żukowie rozpoczęły się w tym tygodniu i potrwają najpóźniej do czerwca tego roku.

Przede wszystkim zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna powyższych dróg o łącznej długości ok. 330m i szerokości 6m. Wykonany zostanie również pas zieleni oraz chodnik jednostronny, a także oświetlenie. Istniejące wjazdy zostają dostosowane do nowobudowanej nawierzchni, powstaną też wjazdy na teren parkingu i promenady kościelnej przy Kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie.
Zakres prac obejmuje również budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych oraz budowę kanalizacji deszczowej i połączenie jej z istniejącym systemem odwodnienia.
Czasowo została zmieniona organizacja ruchu. Odcinek od ul. Dambka do ul. Lipowej jest zamknięty. Sugerowany jest objazd przez ul. Majkowskiego oraz ul. Dambka.
Wykonawcą zadania jest firma Kruszywo Sp. z o.o. z Linii. Wartość robót budowlanych to niemal 800 tys. zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*