102. urodziny Genowefy Bulczak. Jest jedną z najstarszych mieszkanek Kartuz

102. urodziny Genowefy Bulczak. Jest jedną z najstarszych mieszkanek Kartuz

Mieszkanka Kartuz Genowefa Bulczak 19 stycznia świętowała kolejny wyjątkowo zacny jubileusz urodzin. Dostojna solenizantka i jedna z najstarszych mieszkanek „stolicy Kaszub” skończyła 102 lata. Z okazji urodzin jubilatkę z życzeniami i koszem upominków tradycyjnie odwiedzili burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz ks. Piotr Krupiński, proboszcz parafii WNMP w Kartuzach.

Genowefa Bulczak urodziła się 19 stycznia 1922 roku w rodzinie państwa Litwin w Pomieczyńskiej Hucie (gm. Kartuzy). W 1942 roku w wieku 20 lat wyszła za mąż za Władysława. Cztery lata później małżonkowie przeprowadzili się do Kartuz. Jubilatka mieszka w stolicy Kaszub do dziś. Przez całe życie zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Genowefa urodziła ich pięcioro – córkę i czterech synów, niestety jeden z nich zmarł w czasie wojny, będąc jeszcze niemowlęciem. Dostojna jubilatka ma 10 wnucząt, 19 prawnucząt i spore grono praprawnucząt.

Jubilatkę z życzeniami, upominkiem i kwiatami odwiedzili burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz ks. Piotr Krupiński, proboszcz parafii WNMP w Kartuzach. Pani Genowefa bardzo lubi spędzać czas, przyjmując gości. Sama również odwiedza rodzinę z wielką przyjemnością. Przypomnijmy, że jeszcze w wieku 100 lat pani Genowefa codziennie chodziła do kolegiaty na mszę świętą. Do 1993 roku była również zelatorką Żywego Różańca.

Reklamy

Szacownej jubilatce życzymy kolejnych lat pełnych dobra, upływających w zdrowiu, spokoju i radości!

Urząd Miejski w Kartuzach, Oprac. Andrzej Baranowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*