Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w gdańskim ZUS

Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w gdańskim ZUS

Od 24 do 26 września eksperci niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), w Oddziale ZUS w Gdańsku w ramach Międzynarodowych Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego będą udzielać bezpłatnych porad w języku polskim i niemieckim.

Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego to oferta dla każdego, kto obecnie lub w przeszłości pracował lub prowadził działalność w Niemczech.

Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego to doskonała okazja aby uzyskać informacje dotyczące ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech i w Polsce.

Zaletą międzynarodowego poradnictwa, poza bezpośrednim kontaktem z niemieckimi urzędnikami, jest możliwość weryfikacji danych w systemie informatycznym niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej – eksperci będą „on-line”.

Zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych porad zachęcamy do uzgodnienia terminu spotkania z doradcą pod numerem telefonu 58 307 86 12 lub 58 307 86 13, albo pod adresem e-mail dniporadnictwa.gdansk@zus.pl

Porady będą udzielane w siedzibie Oddziału ZUS w Gdańsku przy ul. Chmielnej 27/33 we wtorek i w środę (24 i 25 września) w godzinach 9.00 do 17.00, natomiast w czwartek (26 września) od 9.00 do 16.00.

Reklamy


Porady będzie można uzyskać po niemiecku i po polsku. Uwaga, trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, warto też pamiętać o dokumentach ubezpieczeniowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*