Fot.: UG Żukowo

Remiza w Chwaszczynie do rozbudowy. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA]

Remiza w Chwaszczynie zostanie rozbudowana. Miejsce w niej znajdzie też biblioteka z czytelnią, sala komputerowa oraz sala wielofunkcyjna. Rozbudowa obiektu rozpocznie się już w kwietniu.

umowa_remiza_chwaszczyno_1

Zdjęcie 1 z 3

Fot.: UG Żukowo

Umowa na rozbudowę Remizy w Chwaszczynie podpisana w czwartek, 2 marca br. w Urzędzie Gminy w Żukowie.  Podpisy na dokumencie złożył  burmistrz Wojciech Kankowski oraz Piotr Lubecki  reprezentujący Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Apollo z Nowej Wsi Kościerskiej koło Kościerzyny. Inwestycja kosztować będzie  1 914 598,97 złotych. Przekazanie terenu budowy nastąpi do 31 marca br.

Zobacz też:  KGW Chwaszczyno na ukraińskim festiwalu [ZDJĘCIA]

Remiza w Chwaszczynie z dostępem do internetu

Remiza w Chwaszczynie zostanie przebudowana. Budynek zyska instalacje wewnętrzne: wodnokanalizacyjną,
ogrzewania wodnego zasilanego z własnej kotłowni, wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, instalacji elektrycznych ogólnego przeznaczenia i instalacji niskoprądowych (telekomunikacja wraz z dostępem do internetu, instalacją
alarmu przeciwwłamaniowego).

Reklamy

Remiza w Chwaszczynie z nowym otoczeniem

Rozbudowa obejmie budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony z płaskim dachem. Wyróżnikiem architektonicznym będzie wieża służąca do suszenia węży strażackich. W budynku powstanie także patio wewnętrzne, umożliwiające doświetlenie i naturalną wentylację obiektu.
Zmieni się także otoczenie remizy. Wokół niej powstanie chodnik oraz utwardzone place dla wozów bojowych.  Wzdłuż północno-zachodniej ściany obiektu znajdzie się opaska żwirowa. Pozostały teren pokryje trawa. Nie zabraknie ławek, zieleni, koszy na śmieci oraz ogrodzenia.

Skomentuj: Remiza w Chwaszczynie do rozbudowy. Umowa podpisana! [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*