Rekrutera zastąpi robot? Ten proces już się rozpoczął!

Rekruterowi przeszukanie baz danych zajmuje ok. 40% jego czasu pracy. Czy człowiek może jednak zostać zastąpiony przez robota? Maszyna będzie bardziej efektywna? Czy taka nas czeka przyszłość?

  Robot w przeciwieństwie do rekrutera nie będzie miał uprzedzeń – infoWire.pl 

Z pewnością sztuczna inteligencja będzie pomocna, ale nie zastąpi człowieka, który będzie podejmował kluczowe decyzje. Roboty zapewne odciążą rekruterów  ich od wykonywania najżmudniejszych czynności. Nie będą kierowały się stereotypy i uprzedzeniami wobec potencjalnych pracowników, wynikającymi z ich płci, wieku czy też pochodzenia. W założeniu ma to umożliwiać selekcjonowanie kandydatów na podstawie ich kompetencji i umiejętności.

Zobacz też: City break czasem to duże ryzyko i wielkie wydatki! [WIDEO]

Twórcy platformy rekrutacyjnej już wykorzystują sztuczną inteligencję. Jak to wygląda w praktyce? 

– Schemat działania naszego serwisu jest bardzo prosty – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Krzysztof Sobczak, CEO w Emplocity.pl. – Kandydat po wejściu na platformę odpowiada na kilka pytań czatbotu. Resztę czynności przenosimy na maszynę. Nasze narzędzie przeszukuje setki tysięcy ogłoszeń w sieci i znajduje najciekawsze oferty dla kandydata. Następnie rozmawia z pracodawcami za szukającego pracy i kiedy firma jest nim zainteresowana, wraca do niego z zaproszeniem do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym – wyjaśnia Sobczak.

Skomentuj: Rekrutera zastąpi robot? Ten proces już się rozpoczął!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*