City break czasem to duże ryzyko i wielkie wydatki! [WIDEO]

City break to czasem duże ryzyko i wielkie wydatki! Wyjazd może kosztować dodatkowo nawet kilkanaście tysięcy euro, a to ogromna kwota! Zobacz wideo!

 

City break – szybkie zwiedzanie coraz bardziej popularna forma zwiedzania. Na krótkie, zwykle dwu-, trzydniowe wypady za granicę decyduje się już ponad 6% Polaków. Najczęściej rodacy za granicą spędzają wiosenne i jesienne weekendy, ale nie tylko.

Zobacz też: Mariusz Pudzianowski mówi o swojej karierze wojownika i siłacza [WIDEO]

City break: weekend w Dubaju

Także latem biura podróży oferują krótkie wypady za granicę. Ceny ofert są bardzo róże, zależne od standardu zakwaterowania, środka lokomocji, odległości i atrakcji do zwiedzania. Można wybrać się na weekend na portugalskie czy hiszpankie wybrzeża, można skoczyć do Paryża, Pragi czy Berlina. Możliwości jest wiele. Jeśli zasobność portwela pozwala można też pozwolić sobie na ktrótki pobyt  w Dubaju czy Bangkoku. Oczywiście, zwioedać można także polskie miasta, do czego gorąco namawiamy.  Koszty ieporównywalnie mniejsze, a atrakcji też nie brakuje.

City break bez polisy? Kosztowny błąd!

Przed wyjazdem warto uchronić się przed ryzykiem poniesienia ogromnych kosztów związanych z leczeniem za granicą. i wykupić w tym celu polisę turystyczną. Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Agnieszka Durska z porównywarki ubezpieczeń mfind:

Zawsze się coś może wydarzyć – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Agnieszka Durska z porównywarki ubezpieczeń mfind. – Możemy np. poślizgnąć się na schodach i skręcić kostkę czy nabawić się udaru cieplnego. Potrzebna będzie wtedy pomoc lekarska. Gdybyśmy mieli za nią płacić z własnej kieszeni, kwoty mogłyby być rzędu kilku, a nawet – w ekstremalnych przypadkach – kilkunastu tysięcy euro. Przed tym zabezpiecza polisa turystyczna – zapewnia przedstawicielka portalu.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Przede wszystkim na sumę ubezpieczenia dotyczącą kosztów leczenia i transportu medycznego. Warto wykupić również ubezpieczenie NNW i OC. Koszt polisy turystycznej to średnio dwa, trzy złote za dzień ochrony.

Skomentuj: City break bez polisy to duże ryzyko i wielkie wydatki! [WIDEO]

Jeden Komentarz

  1. Pingback: Polacy to kawosze? Przeciętnie a głowę przypada 3 kg kawy rocznie! - zkaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*