Region. Waldemar B. z wyrokiem w zawieszeniu

Region. Waldemar B. z wyrokiem w zawieszeniu

Sprawa byłego senatora Waldemara B. najwyraźniej dobiegła końca. Usłyszał on bowiem wyrok – rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5-letni zakaz posiadania zwierząt i 20 tys. złotych na rzecz jednego ze schronisk dla zwierząt. Przypomnijmy, że oskarżono go o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Jak informuje Radio Gdańsk, były senator Prawa i Sprawiedliwości Waldemar B. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Sąd w Kościerzynie uznał go winnym zarzucanego czynu, czyli znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.

Były senator PiS-u ma również 5-letni zakaz posiadania zwierząt. Musi też zapłacić 20 tys. złotych na rzecz jednego ze schronisk dla zwierząt. Wyrok nie jest prawomocny. O sprawie Waldemara B. pisaliśmy w zeszłym roku. Wywołała ona sporo emocji, o czym świadczy lawina komentarzy, jaka pojawiła się w internecie. Oskarżony nie przyznawał się do winy.

Reklamy

Jak czytamy w komunikacie Radia Gdańsk, Waldemar B. tłumaczył w sądzie, że „w dniu zdarzenia psy uciekły z jego posesji i próbował sprowadzić je do domu. Ze względu na ich wagę i to, że w dniu zdarzenia był chory, nie był w stanie umieścić psów w samochodzie.” Tłumaczenia te jednak nie przekonały sądu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*