Kartuzy. Do dwóch razy sztuka – 27-latek ponownie wpadł w ręce policji za to samo

Kartuzy. Do dwóch razy sztuka – 27-latek ponownie wpadł w ręce policji za to samo

Policjanci zatrzymali 27-letniego pasażera opla, który miał przy sobie narkotyki. Mundurowi w kieszeniach jego kurtki znaleźli marihuanę i amfetaminę – łącznie ponad 500 porcji. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione substancje, a mieszkaniec pow. kościerskiego trafił do policyjnego aresztu. Ponadto policjanci ustalili, że 2 godziny wcześniej 27-latek został zwolniony z aresztu w Kartuzach, gdzie sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe za to samo przestępstwo.

10 marca o godzinie 17.30 policjanci kościerskiej drogówki i ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic Kościerzyny zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Pasażer w trakcie policyjnych czynności wykazywał oznaki zdenerwowania.

Policjanci zaczęli podejrzewać, że mężczyzna może mieć narkotyki. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się – w kieszeniach kurtki 27-latka znaleźli kilka pojemników z narkotykami, które zabezpieczyli. Wstępne badania wykazały, że była to marihuana i amfetamina – łącznie ponad 500 porcji.

Reklamy

W związku z sytuacją policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca pow. kościerskiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Zabezpieczone narkotyki mundurowi przekazali do dalszych badań. Dodatkowo policjanci ustalili, że 2 godziny wcześniej 27-latek został zwolniony z policyjnego aresztu w Kartuzach, gdzie sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe za to samo przestępstwo.

Zobacz również: Prowadził auto pod wpływem narkotyków. Złapano go z amfetaminą i marihuaną

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś o jego losie zadecyduje sąd.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*