Region. Radni z Kartuz i Żukowa na Forum Wizja Rozwoju

Region. Radni z Kartuz i Żukowa na Forum Wizja Rozwoju

Radni z Kartuz, a także sołtys Kalisk Marek Landowski oraz żukowska radna Mariola Zmudzińska wzięli wczoraj udział w Forum Wizji Rozwoju, odbywającym się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. – To możliwość wymiany wzajemnych doświadczeń – podkreśla kartuski radny Tyberiusz Kriger.

Wczoraj w Gdyni rozpoczęła się piąta edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski. Uczestniczyli w nim radni i sołtysi z Kartuz i Żukowa – Tyberiusz Kriger, Aleksandra Pruszak, Marek Landowski, Mirosława Bobkowska i Mariola Zmudzińska.

Tematyka forum obejmuje wyzwania, stojące przed polską gospodarką. Omawiane są zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, gospodarką morską oraz rozwojem społeczności lokalnych.

Reklamy

W budynkach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyło się wczoraj ponad 30 paneli. Wystartował też Hackaton, czyli maraton programowania, który potrwa do końca drugiego dnia forum. Na zwycięzców tegorocznego Hackatonu czeka łączna pula nagród w wysokości 45 tysięcy złotych.

-Forum Wizja Rozwoju to również możliwość poznania wielu nowych osób i wymiany wzajemnych doświadczeń podkreśla kartuski radny Tyberiusz Kriger. – Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

-Obecność na forum to również czas podsumowań, zaprezentowania efektów pracy, dzielenia się wiedzą i szansa na nawiązanie konstruktywnej współpracy – dodaje radna z Żukowa Mariola Zmudzińska.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*