Region. Chcesz dostawać „500 plus” bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!

Region. Chcesz dostawać „500 plus” bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia!

Od czerwca rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy w przyznawaniu świadczenia 500 plus. Potrwa on do końca maja 2024 roku. Aby otrzymać wsparcie bez przerwy, rodzice lub opiekunowie dzieci powinni złożyć wniosek najpóźniej w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią, muszą liczyć się z przerwą w wypłacie pieniędzy.

Jeśli do końca kwietnia rodzice lub opiekunowie dzieci złożą wniosek o wsparcie z programu „Rodzina 500 plus” na kolejny okres rozliczeniowy, czyli 2023/2024, będą mieli gwarancję wypłaty świadczenia od czerwca tego roku bez przerw.

Jeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony świadczenie otrzyma do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu, to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia – także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

Reklamy

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od dochodów rodziny.Wnioski na nowy okres  świadczeniowy można złożyć do ZUS za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia.

Środki z programu są wypłacane bezgotówkowo na wskazany numer rachunku bankowego. Korespondencja dotycząca wniosków odbywa się elektroniczne przez portal PUE ZUS, nawet wówczas, gdy wniosek został przesłany inną drogą. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca 500 plus, rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji.

Rodzice i opiekunowie z Pomorza złożyli już blisko 225 tys. wniosków o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy na przeszło 362 tys. dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*