Przedszkolaki z naszej paki w gminie Somonino

Przedszkolaki z naszej paki w gminie Somonino

Dobiega końca pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018 pełen interesujących zajęć dodatkowych dla przedszkolaków z Gminy Somonino. Trwa projekt edukacyjny pt. „Przedszkolaki z naszej paki w gminie Somonino”.

fot. UG Somonino

Ze wsparcia korzystają maluchy z Gminnego Przedszkola w Goręczynie oraz z oddziałów przedszkolnych Szkół Podstawowych w Somoninie i Egiertowie. W okresie od września do grudnia 2017 roku łącznie w trzech placówkach przeprowadzono ponad 1600 zajęć dodatkowych.

Realizacja projektu pn. „Przedszkolaki z naszej paki w Gminie Somonino” – miejsca w przedszkolach, dodatkowe zajęcia i nauczyciele pełni kompetencji potrwa jeszcze do czerwca 2018 roku.

Reklamy

Oferta zajęć jest bardzo szeroka. Dzieci biorą udział w zabawach matematycznych oraz klubach małych przyrodników. Uczą się angielskiego przez zabawę i śpiew oraz sprzęt multimedialny. Kształtują także swoje kompetencje społeczne poprzez muzykę i taniec. Do wszystkich zajęć zostało zakupione nowoczesne wyposażenie sal dydaktycznych i pomoce.

fot. UG w Somoninie

Dodatkowo, dzieci zostały objęte wsparciem w zakresie stwierdzonych deficytów. Uruchomione zostały między innymi zajęcia

logopedyczne czy zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. W Szkole Podstawowej w Somoninie utworzono specjalną salę służącą do zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Z kolei, w Połęczynie utworzono salę do zajęć z terapii sensorycznej. Placówka posiada miedzy innymi projektory z tarczami przestrzennymi, zestawy świetlno-dźwiękowe czy świecące węże.

fot. UG w Somoninie

Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa jakości i upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Gminie Somonino.

Całkowita wartość projektu wynosi 526 229,71 zł, w tym kwota dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego to 447 295,25 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*