Hopowo. Nowe porządki przy altanie biesiadno-sąsiedzkiej i zbliżające się warsztaty zielarskie

Hopowo. Nowe porządki przy altanie biesiadno-sąsiedzkiej i zbliżające się warsztaty zielarskie

W ramach projektu „Zielone Hopowo”, realizowanego przez „Hopobabki”, uporządkowano teren przy miejscowej altanie biesiadno-sąsiedzkiej, a także postawione zostały tzw. hotele dla owadów. Tymczasem już na 23 września zaplanowano warsztaty zielarskie z tworzenia kosmetyków naturalnych. Jesteście zainteresowani?

Projekt „Zielone Hopowo” jest współfinansowany ze środków gminy Somonino w ramach zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2022 roku.

W ramach projektu w czerwcu zostały zrobione porządki przy altanie biesiadno-sąsiedzkiej w Hopowie, zasiano rabatę z mini-łąką kwietną, a na miejscu pojawiły się dwa hotele dla owadów.

Reklamy

We wrześniu na miejscu pojawi się też tablica informacyjna dotycząca owadów i pszczół oraz ich znaczenie w dzisiejszym świecie. Na placu pojawi się też tzw. ławka spotkań.

23 września o godz. 18 odbędą się warsztaty zielarskie z tworzenia różanych kosmetyków naturalnych. Uczestnicy będą mieli okazję zrobić własny peeling różany do ciała mocno nawilżający oraz różany krem do twarzy z kwasem hialuronowym.

Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią również swoją wiedzę na temat róż i hortensji, które na koniec posadzą przy hopowskiej altanie. Na warsztaty można zgłosić się poprzez formularz online.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*