Promocja podręcznika do nauki języka kaszubskiego

Promocja podręcznika do nauki języka kaszubskiego

Oficjalna promocja podręcznika do nauki języka kaszubskiego odbędzie się w piątek, 21 lutego w Szkole Podstawowej im. ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie. Autorką książki jest nauczycielka języka polskiego i kaszubskiego z tej szkoły Emilia Maszke.

Na promocji będą nauczyciele języka kaszubskiego i prowadzący edukację regionalną na całych Kaszubach. Będą też przedstawiciele Pomorskiego Kuratorium Oświaty, naczelne władze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz włodarze Gminy Sierakowice.

Emilia Maszke, przygotowała II część podręcznika do nauczania języka kaszubskiego, tym razem dla klasy V (w ubiegłym roku miała miejsce promocja części I, był to podręcznik przeznaczony dla klasy IV). Autorka kolejnego podręcznika z serii Kaszëbsczi Òdkriwca wywodzi się z sąsiedniej Gminy Stężyca ale od 16 lat mieszka w gminie Sierakowice.

Jak sama autorka wspomina – ukochanie Kaszub zawdzięcza wielu osobom, a wśród nich głównie rodzicom, którzy zaszczepili w niej język ojców, a też kilku osobom z ruchu kaszubskiego, które wspierały w ważnych momentach, doradzały, pomagały w realizacji zamierzeń. Od kilku lat praca dla kaszubszczyzny jest jej szczególną pasją. Reaktywowała w szkole koło teatralne, przygotowuje uczniów do rozlicznych konkursów przedmiotowych, w których osiągają oni liczące się lokaty. W 2018 roku Najlepszym Maturzystą z języka kaszubskiego została uczennica tejże szkoły, pobierająca początkowe nauki właśnie pod okiem Emilii Maszke.

Promocja podręcznika rozpocznie się o godz. 16.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*