Powstanie ścieżka rowerowa z Kartuz do Łapalic

Powstanie ścieżka rowerowa z Kartuz do Łapalic

Ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1,6 km połączy Kartuzy z Łapalicami. Dziś w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie burmistrza Kartuz Mieczysława G. Gołuńskiego z marszałkiem Mieczysławem Strukiem, na którym poinformowano o ogłoszeniu przetargu na tę inwestycję.

Nowa ścieżka połączy Kartuzy z istniejącą już ścieżką w Łapalicach, dzięki temu piesi i rowerzyści będą mogli bezpiecznie się przemieszczać na odcinku drogi wojewódzkiej nr 211.

Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez budowę i przebudowę infrastruktury drogowej na sieci dróg wojewódzkich w Województwie Pomorskim”.

Reklamy

Budowa ciągu pieszo-rowerowego na liczącym około 1,6-kilometra odcinku od Łapalic do Kartuz jest jednym z 17 odcinków dofinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania wojewódzkiego. Prócz ścieżki rowerowej, zrealizowane zostaną także inwestycje w Grzybnie i w Kartuzach.

Na spotkaniu z marszałkiem Mieczysławem Strukiem poinformowano również o innych przedsięwzięciach, o których więcej opowiemy w odrębnym artykule.

Urząd Miejski w Kartuzach, Oprac. Andrzej Baranowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*