Pow. kartuski. Weekend na drogach – wypadek z udziałem motoroweru oraz kilku kierowców „pod wpływem”

Pow. kartuski. Weekend na drogach – wypadek z udziałem motoroweru oraz kilku kierowców „pod wpływem”

Miniony weekend nie mógł się obyć bez kilku zdarzeń drogowych – zatrzymano 2. kierowców, prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu, a także samochód, którego pasażer posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto doszło też do wypadku z udziałem motoroweru.

W niedzielę 7 sierpnia po godzinie 4 w Babim Dole (gm. Żukowo) 23-letni mieszkaniec Gdańska, który kierował pojazdem marki Peugeot, zjechał do przydrożnego rowu, czym spowodował zagrożenie dla 24-letniej pasażerki. Ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu – prawie 2 promile w organizmie.

Tego samego dnia w Czeczewie (gm. Przodkowo) po godzinie 10 dokonano zatrzymania 58-letniego mieszkańca Gdyni , który kierował pojazdem marki Mitsubishi, znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad pół promila.

Reklamy

W sobotę 6 sierpnia po godzinie 13 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W trakcie kontroli okazało się, iż jego pasażer, 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego posiadał przy sobie 4 gramy amfetaminy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3. lat.

W niedzielę 7 sierpnia po godzinie 16 doszło do wypadku na trasie Miechucino – Borzestowo (gm. Chmielno). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 33-letni mieszkaniec pow. kartuskiego wykonywał manewr wyprzedzania motoroweru.

Nagle z nieustalonych przyczyn kierujący motorowerem 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Motorowerzysta nie posiadał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Został przewieziony do szpitala.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*