Pow. kartuski. W weekend zatrzymano aż 6. kierowców. Wśród nich osoby poszukiwane

Pow. kartuski. W weekend zatrzymano aż 6. kierowców. Wśród nich osoby poszukiwane

W 3 weekendowe dni (piątek, sobota i niedziela) policja na drogach pow. kartuskiego zatrzymała aż 6. kierowców. Wśród nich oczywiście nie zabrakło amatorów jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także z zakazem prowadzenia pojazdów i bez „prawka”. Mało tego, 2. kierowcy to osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności.

Pierwszego z nich zatrzymano w piątek przed godz. 12 w Miszewie (gm. Żukowo). 49-latek kierował pojazdem marki Volvo. Jak pokazało badanie, miał on w swoim organizmie 2,1 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnego kierowcę zatrzymano również w piątek około godz. 16 w Kiełpinie (gm. Kartuzy). 28-latek kierował samochodem marki Volkswagen. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Reklamy

Trzeciego kierowcę uchwycono w sobotę przed godz. 8 rano w Egiertowie (gm. Somonino). 26-latek kierował pojazdem marki Saab. Jak pokazało badanie, miał on w organizmie około pół promila alkoholu.

Następnego kierowcę zatrzymano również w sobotę po godz. 20 w Kartuzach. 38-latek kierował samochodem marki Audi. Badanie wykazało, że miał on w organizmie około pół promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się też, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Kolejnego kierującego zatrzymano w niedzielę przed godz. 10 w Kartuzach. 28-latek prowadził samochód marki Skoda. Mężczyzna, jak pokazało badanie krwi, był pod wpływem narkotyków.

Ostatniego z kierowców zatrzymano w niedzielę przed północą w Miszewie (gm. Żukowo). 33-latek kierował pojazdem marki Opel. Mężczyzna, jak pokazało badanie, był pod wpływem narkotyków, ponadto posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a także okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary 46 dni pozbawienia wolności.

Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do 2. lat pozbawienia wolności, zaś za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozić może nawet do 5. lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*