Pow. kartuski. Podsumowanie weekendowych działań „Prędkość”

Pow. kartuski. Podsumowanie weekendowych działań „Prędkość”

Od piątku do niedzieli w całym województwie pomorskim były prowadzone działania „Prędkość”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów, dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kartuskiej komendy przeprowadzili w miniony weekend działania „Prędkość”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów, dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

Reklamy

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali blisko 161 pojazdów, ujawnili 79 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Czterech kierujących nie korzystało także w trakcie jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze, w tym do kierowców. Zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcia na miejsce przeznaczenia, a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Już w czwartek pomorscy policjanci prowadzić będą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, a na nadchodzący weekend zapowiadane są kolejne działania „Prędkość”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*