Pow. kartuski. 7 zdarzeń drogowych, w tym 3 z udziałem leśnej zwierzyny

Pow. kartuski. 7 zdarzeń drogowych, w tym 3 z udziałem leśnej zwierzyny

W miniony weekend kartuscy policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji drogowych, w których 3 z nich dotyczyły zderzeń ze zwierzyną leśną. Kolizja lub wypadek z udziałem zwierząt jest poważnym zdarzeniem, które może doprowadzić do powstania wielu szkód i obrażeń.

Od soboty do niedzieli kartuscy policjanci z ruchu drogowego pracowali na miejscu 7. zdarzeń drogowych, w tym 3. z udziałem saren. Kolizje lub wypadki z udziałem zwierząt leśnych mogą doprowadzić do wielu szkód i obrażeń.

Na szczęście zdarzenia z udziałem tych zwierząt leśnych jakie miały miejsce w Tuchomiu (gm. Żukowo), Chmielnie i Gowidlinie (gm. Sierakowice), skończyły się bez większych szkód i osób rannych. W tych 3-ech przypadkach wina nie była po stronie kierowców samochodów.

Reklamy

Do kolizji z udziałem dzikich zwierząt najczęściej dochodzi w okresie wiosenno-jesiennym. Większość zdarzeń na miejsce na leśnych drogach, otoczonych polami. Dlatego przejeżdżając przez las, warto zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu, nawet, gdy przepisy tego nie wymagają.

Zobacz również: Czytelnik przesłał drastyczne zdjęcia zagryzionej zwierzyny

Należy zwracać uwagę na znaki drogowe, ostrzegające przed dzikimi zwierzętami. Jeśli już z daleka zauważymy, że w naszym kierunku idzie np. sarna, najlepiej zwolnić, a nawet zatrzymać się, bo za nią może pojawić się całe stado.

Kierowca, który potrąci zwierzę, zgodnie z art. 25 ustawy o ochronie zwierząt, jest obowiązany, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb, o których mowa w art. 33 ust.3.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*