Pow. kartuski. Aż 7. nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas działań „Trzeźwość”

Pow. kartuski. Aż 7. nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas działań „Trzeźwość”

Wczoraj kartuscy policjanci wzięli udział w działaniach „Trzeźwość”, które trwały od wczesnych godzin porannych. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przebadali w sumie 343 kierowców, z czego aż 7. zdecydowało się wsiąść za kierownicę mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Działania te miały na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców.

Policjanci w całym kraju prowadzą różnego rodzaju działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Kartuscy policjanci również podczas codziennej służby eliminują kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol.

W miniony weekend kartuscy funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierowcom. Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wzięli udział w działaniach „Trzeźwość”, które trwały od wczesnych godzin porannych. Mundurowi przebadali w kilka godzin 343 kierowców, z czego aż siedmiu zdecydowało się na wsiąść za kierownicę pojazdu, pomimo wcześniejszego spożycia alkoholu.

Reklamy

Zatrzymani kierowcy to mężczyźni w wieku od 28 do 59 lat. Badania alkomatem wykazały, że w ich organizmach znajduje się od blisko 0,6 promila do 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo jednym z siedmiu zatrzymanych kierowców była 55-letnia kobieta, która w organizmie miała 0,24 promila alkoholu.

Wszyscy zatrzymani za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci z przeprowadzonych interwencji sporządzili dokumentację procesową, a o przyszłości tych kierowców zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeśli chodzi o 55-latkę to popełniła ona wykroczenie zagrożone karą aresztu, wysoką grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*